Nadstandartní péče

Nastřelování náušnic:
Náušnice nastřelujeme švédským přístrojem Blomdahl.
Kojencům nejdříve 14 dní po prvním očkování hexavakcinou nastřelujeme plastové náušnice, které máme k dispozici se čtyřmi druhy kaménků.
Starším a dospělým nastřelujeme náušnice z chirurgické oceli potažené titanem v barvě zlaté či stříbrné leské ev. stříbrné matné.
Cena za nastřelení 2 náušnic je 600,-Kč, za nastřelení jedné náušnice 300,-Kč,cena titanových náušnic je  800 kč za pár a 400 Kč za jednu.

Metody rychlé diagnostiky:
Po píchnutí do prstíku se z kapky krve provede vyšetření s výsledkem do několika minut.

CRP
vyšetření C-reaktivního proteinu umožňuje ověřit, zda se jedná o infekt virový-antibiotika nejsou nutná, či bakteriální.
Tento test je v případě nemoci hrazen pojišťovnou.Není-li stav dítěte akutní, ale rodič chce tento test "pro jistotu",např.před odjezdem....cena 200,-Kč.

Hb
stanovení hodnoty hemoglobinu-červeného krevního barviva- poskytuje informaci o dostatku-či nedostaktu- železa v krvi a o vhodnosti podávat léky na chudokrevnost.
Vhodné zvláště u kojenců, které nechceme zatěžovat klasickým krevním odběrem.Pojišťovnou nehrazeno,cena 200,-Kč.

Glykémie
vyšetření hladiny krevního cukru- též můžeme vyšetřit z kapky krve z prstu.Pojišťovnou nehrazeno,cena 100,-Kč.

Streptest
stanovení Streptokoka pyogenes- spálového bacila- z výtěru krku v ordinaci- opět umožnuje včas nasadit antibiotika, nemusíme čekat tři dny na výsledek standartního výtěru.Pojišťovna nehradí, cena 200,-Kč

Měření bilirubinu
do ordinace jsme zakoupili přístroj na měření bilirubinu-žlučového barviva-u "žlutých " novorozenců přes pokožku ,bez nutnosti odběru krve.Již hrazeno pojišťovnou.


Půjčení kojenecké váhy:
1 den 50 kč,1 týden 250 kč,nutno domluvit předem.

U neregistrovaných pacientů se ceny nehrazených výkonů ze zdravotního pojištění domlouvají individuálně.

Comments