Nadstandartní péče

Nastřelování náušnic:
Náušnice nastřelujeme švédským přístrojem Blomdahl.
Kojencům nejdříve 14 dní po prvním očkování hexavakcinou nastřelujeme plastové náušnice, které máme k dispozici se čtyřmi druhy kaménků.
Starším a dospělým nastřelujeme náušnice z chirurgické oceli potažené titanem v barvě zlaté či stříbrné leské ev. stříbrné matné.
Cena za nastřelení 2 náušnic je 600,-Kč, za nastřelení jedné náušnice 300,-Kč,cena titanových náušnic je  800 kč za pár a 400 Kč za jednu.

Metody rychlé diagnostiky:
Po píchnutí do prstíku se z kapky krve provede vyšetření s výsledkem do několika minut.

CRP
vyšetření C-reaktivního proteinu umožňuje ověřit, zda se jedná o infekt virový-antibiotika nejsou nutná, či bakteriální.
Tento test je v případě nemoci hrazen pojišťovnou.Není-li stav dítěte akutní, ale rodič chce tento test "pro jistotu",např.před odjezdem....cena 200,-Kč.

Hb
stanovení hodnoty hemoglobinu-červeného krevního barviva- poskytuje informaci o dostatku-či nedostaktu- železa v krvi a o vhodnosti podávat léky na chudokrevnost.
Vhodné zvláště u kojenců, které nechceme zatěžovat klasickým krevním odběrem.Pojišťovnou nehrazeno,cena 200,-Kč.

Glykémie
vyšetření hladiny krevního cukru- též můžeme vyšetřit z kapky krve z prstu.Pojišťovnou nehrazeno,cena 100,-Kč.

Streptest
stanovení Streptokoka pyogenes- spálového bacila- z výtěru krku v ordinaci- opět umožnuje včas nasadit antibiotika, nemusíme čekat tři dny na výsledek standartního výtěru.Pojišťovna nehradí, cena 200,-Kč

Měření bilirubinu
do ordinace jsme zakoupili přístroj na měření bilirubinu-žlučového barviva-u "žlutých " novorozenců přes pokožku ,bez nutnosti odběru krve.Již hrazeno pojišťovnou.


Půjčení kojenecké váhy:
1 den 50 kč,1 týden 250 kč,nutno domluvit předem.

Vyšetření zraku Plusoptixem:
hrazeno ve věku 12 a 18 měsíců,dále hradí rodiče,cena 300 kč.

U neregistrovaných pacientů se ceny nehrazených výkonů ze zdravotního pojištění domlouvají individuálně.

Vyšetření zraku malých dětí


Nově od 1. dubna 2022 provádíme vyšetření zraku u malých dětí přístrojem Plusoptix.

Vyšetření odhalí případné závažné vady zraku a umožní jejich včasné léčení. Umožní vyšetření malých dětí, které při jiných vyšetřeních ještě nedovedou spolupracovat.

Vyšetřující pouze vyfotografuje obličej dítěte ze vzdálenosti jeden metr. Žádné invazivní, nepříjemné nebo bolestivé zásahy. Provádí se u dětí od 8 měsíců věku do 3 let,2x u dětí bez závažných očních poruch v rodině,až 4x u dětí s positivní anamnézou.

Vyšetřujeme jak naše pacienty, tak i pacienty registrované u jiných dětských lékařů.

Vyšetření je plně hrazeno z veřejného zdravotního pojištění,2x ,případně 4x za život dítěte, dále si ev rodiče mohou doplatit za 300 Kč.


Comments