Covid 19

Vážení rodiče,

nově vkládám informace ohledně očkování děti od 5-11 i nad 12 let:

po domluvě očkuje dětský lékař MUDr.Cabrnoch,Český Brod.
na jeho web stránkách najdete podrobnější informace včetně dotazníku, kterým se objednáte.

Očkuje i děti 5-11 let dětskou verzí vakciny Pfizer, děti nad 12 let mají Spikevax.

Vyplňte dotazník na jeho stránkách a vyčkejte, až vás mailem vyzvou k dostavení se na očkování... nezaměnte  dotazníky  pro věkovou skupinu 5-11 či nad 12 let!

Očkuje nejen registrované pacienty, ale také všechny děti od 5-11, nad 12 let věku a všechny dospělé bez omezení. Podmínkou je zdravotní pojištění.Nyní nově lze přihlásit i děti nad 5 let věku.

Očkování je prováděno dvěma dávkami v odstupu 28 dnů. Očkování je bezplatné, je hrazeno z veřejného zdravotního pojištění.

Očkuje výhradně po předchozí dohodě vždy ve čtvrtek odpoledne od 14 hodin.

 Každému ze zájemců se ozve a dohodne s ním přesný den a čas očkování.

Zobrazeny výsledky pro dotaz mudr cabrnoch
Pro výrazy mudr cabronoch nebyly nalezeny žádné výsledkyhttps://www.cabrnoch.cz

zde se Vám pokusím shrnout informace k tomu, jak postupovat, když....

Karanténa -dítě se setkalo s covid+ člověkem.
trvá 7 dní od posledního kontaktu /např ve škole/,5.-7. den je proveden PCR test na covid, pokud je dítě bez obtíží a zároven je test negativní,končí po uplynutí sedmi dní.

zde mail,co Vám příijde z HS:

Pro ukončení karantény po 7 dnech od posledního kontaktu s osobou pozitivní na COVID-19 je potřeba Vaše dítě nechat otestovat PCR testem na přítomnost viru SARS-CoV-2, a to mezi 5. a 7. dnem od posledního kontaktu s pozitivní osobou. Do školského zařízení a na veřejnost může Vaše dítě vstoupit až po obdržení negativního výsledku testu a zároveň po uplynutí minimálně 7 denní karantény za předpokladu, že nebude vykazovat žádné příznaky onemocnění COVID-19. Pokud se nepodaří test provést mezi 5. - 7. dnem, je karanténa ukončena až po obdržení negativního výsledku PCR testu, nejpozději však 14. den od posledního kontaktu.
V případě, že se v průběhu nařízených karanténních opatření objeví příznaky onemocnění COVID-19, je následně povinné absolvovat PCR test znovu. Certifikát s negativním výsledkem PCR testu prosím předložte, alespoň k nahlédnutí, při návratu dětí do školy.
 
Vyberte si jakékoli odběrové místo, seznam odběrových míst je také na stránkách https://testovani.uzis.cz/
.
 
V blízké době obdržíte SMS zprávu s informací, že Vaše dítě bylo v rizikovém kontaktu s osobou pozitivně testovanou na onemocnění COVID-19. E-žádanku na PCR test si můžete vygenerovat sami formou sebetrasování pomocí odkazu ve zmíněné SMS zprávě, nebo můžete vyčkat na trasování pomocí telefonického rozhovoru z centra Chytré karantény, v rámci kterého Vám rovněž může být vystavena e-žádanka na PCR test.


Isolace-trvá 14 dní,týká se člověka, který má positivní test.Končí, pokud je bez obtíží alespon poslední tři dny.

Když se dozvíte, že vaše dítě jde do karantény, nejčastěji informace ze školy či školky,vyčkejte mailu z Hyg služby a vystavte si žádanku dle pokynů v mailu.  Pokud je třeba,vystavíme  ošetřování člena rodiny.
Pokud se Vám nezdaří vystavit si žádanku,napiste nám sms s údaji dítěte +mailem na Vás a my se vám ozveme a žádanku vystavíme.
Prosím přeposlat SMS s výsledkem testu-pokud by byl positivní, jde dítě do 14-denní isolace a ev se karanténa rozšiřuje na další děti v rodině.
Dále prosím volat či zaslat informace na konci isolace, že je dítě OK.
Při změně zdravotního stavu-kašel,horečka,dušnost-volejte a domluvíme se na vyšetření Vašeho dítěte.

Zde jsou další informace ohledně Covid19, hygienická opatření, atd.
Comments