Aktuality‎ > ‎

Očkování proti meningokokům-nově men. B do 12.měs věku a obě vakciny hrazené mezi 14-15 let!

přidáno: 27. 12. 2021 2:52, autor: Lucie Otahalova
  • Invazivní meningokokové infekce

Doposud bylo očkování hrazeno u meningokoka skupiny B, pokud bylo očkování zahájeno do dovršení šestého měsíce věku, a skupiny A, C, W, Y, bylo-li očkování provedeno jednou dávkou v druhém roce života.

Nově budou tato očkování hrazena: U meningokoka skupiny B - bude-li zahájeno do dovršení dvanáctého měsíce věku nebo od čtrnácti let až po dovršení patnáctého roku věku.

U očkování proti meningokokovi skupin A, C, W, Y, bude-li očkování provedeno jednou dávkou od 1-2 roku věku nebo od 14 do 15 let věku.

„Odhadovaná proočkovanost u malých dětí v roce 2021 u očkování proti meningokokovi typu B je 70 %, u meningokoka ACWY je 50%. Posunutí zahájení očkování do 1 roku může pomoci rozhoupat i maminky, které váhají či se bojí, že očkování je pro miminko v prvních měsících mnoho .

„Většina českých pediatrů vítá, že se začne hradit očkování i u adolescentů. Podle jejich odhadů je v současné době proočkovanost v této věkové kohortě 30 %, přičemž povědomí o onemocnění a možnosti očkování je v této věkové kategorii velmi nízké,” dodává.


Prosím rodiče,kteří mají zájem očkovat své děti mezi 14.-15.rokem věku,at nás kontaktují-nejlépe sms či mail..

Comments